Káva Indonesie Java Jampit 1 kg zrnková

 

Země původu: Indonésie Druh: Arabica Delikátní káva, kterou si zamilovaly i cibetky, produkující nejdražší Kopi Luwak! Má středně plné a hladké tělo s výrazným aroma. Její kyselost je nevýrazná, dominantní je chuť hořkosladké

Cena s DPH 380 Kč
Cena bez DPH 331 Kč
Skladem

množství 
 
 
Kategorie: Kávy
Kód: *Káva 1Kg JAVA
Záruka:
Výrobce:
 
Splátková kalkulačka
 

Káva Indonesie Java Jampit 1 kg zrnková

Země původu: Indonésie

Druh: Arabica

Delikátní káva, kterou si zamilovaly i cibetky, produkující nejdražší Kopi Luwak!
Má středně plné a hladké tělo s výrazným aroma. Její kyselost je nevýrazná, dominantní je chuť hořkosladké čokolády s příjemně kořeněnými tóny. Pro milovníky kávy s mlékem je naprosto skvělá, neboť mléko nemění její charakter.
 

 

Podrobněji:

Crema a chuť kávy

Sladká chuť s tóny čokolády – taková je arabika Java Jampit. Čerstvě pražená a dobře pomletá vytvoří v šálku luxusní nápoj s bohatou a elastickou pěnou. Sametové tělo a nízká kyselost jsou ohromující. Káva má neobvyklou hloubku, kterou podtrhuje směs orientálních vůní. Čokoládová, hladká a pikantní.

Původ kávy


Odrůda Jember se do Indonésie dostala z Etiopie přes Indii. Vyznačuje se tóny karamelu, javorového sirupu a čokolády. Všechny kávovníky jsou pečlivě tříděny a ošetřovány, aby bylo dosaženo maximální kvality bobulí. Ty dozrávají prakticky celoročně a také tak jsou sbírány. Vzhledem připomínají třešeň. Na rozdíl od ní není na plodech kávovníků (Coffea arabica) nejcennější dužina, ale pecky. Dvě tvrdá jádra charakteristického tvaru fazole je potřeba dužiny a obalů poměrně složitou cestou zbavit, pak fermentovat, dočistit a vytřídit. Výsledkem je zelená káva, která až správným pražením získá žádanou chemickou a fyzikální strukturu. Typický hnědý odstín kávových zrn je důsledkem karamelizace cukrů a karbonizace celulózy. Pražení je mimořádně delikátní proces, kterému věnujeme stejně velkou pozornost, jako výběru jakostní plantážní kávy.